وبلاگمقالات

ماینکرفت بازی کنید و برنامه نویسی یاد بگیرید !

چند سال پیش سازندگان بازی ماینکرفت در سازمان تحقیقاتی مایکروسافت شروع به آزمایش ابزاری کردند که امکان یادگیری کدگذاری در متن ماینکرفت را برای کودکان فراهم کند. در بازی ماینکرفت بازیکنان با استفاده از بلوک‌های دیجیتال دنیای مجازی خارق العاده‌ای را ایجاد کرده و در آن بازی می‌کنند.

با اینکه به نظر بعضی از والدین بازی با ماینکرفت اتلاف وقت است، اما برخی متوجه شده‌اند که این بازی سرگرم‌کننده راهی عالی برای ترغیب کودکان به یادگیری کدنویسی است. به هر حال، بازی کردن طبیعی‌ترین راه برای یادگیری انسان است. هدف ما این است که به کودکان بیاموزیم که چگونه هنگام بازی ماینکرفت (Minecraft) کدگذاری کنند.

ماینکرفت چگونه به کدنویسی کمک می‌کند؟

بازی ماینکرفت از ساختار بلوکی 1 × 1 ساده برای تشکیل جهان و اشیا استفاده می‌کند. ترجمه این موارد، به زبان برنامه نویسی متشکل از 1 و 0 بسیار آسان است که عملکرد برنامه و نحوه اجرای آن را تعیین می‌کند. این زبان باینری می‌تواند از طریق خط کدگذاری به رایانه منتقل شود.

ماینکرفت

نکته مفید: اگر کودک شما علاقه مند به جستجوی شغل کار با رایانه، بازی‌های ویدیویی یا سایر زمینه‌های مربوط به برنامه نویسی است، یک دوره برنامه نویسی در آکادمی یاسان می‌تواند مقدمه‌ای عالی باشد.

درک اصول برنامه نویسی یک مهارت فوق العاده مفید است. شکی نیست که کدنویسی و دانش فنی می‌توانند آینده شغلی کودکان را تضمین کند. برنامه نویسی یک مهارت کاملاً کاربردی است که به خلاقیت، منطق، حل مسئله و ریاضیات کمک می‌کند.

پیشنهاد مطالعه: ماینکرفت

آیا ماینکرفت (minecraft) می‌تواند مقدمه خوبی برای شروع برنامه نویسی برای کودکان باشد؟

ماینکرفت یادگیری کدنویسی را برای کودکان بسیار سرگرم‌کننده می‌کند. کلید اصلی آموزش برنامه نویسی به کودک، یافتن انگیزه مناسب است. ماینکرفت (Minecraft) ترکیبی از یک بازی سرگرم‌کننده همراه با مقدمه‌ای از عملکرد برنامه نویسی ارائه می‌کند.

به دلیل سادگی نسبی بازی ماینکرفت به عنوان یک بازی، یادگیری نحوه تغییر و کدگذاری در آن، می‌تواند قدمی برای یادگیری تغییر و کدگذاری در بازی‌ها و برنامه‌های دیگر باشد.

آیا درک برنامه نویسی ماینکرفت (Minecraft) برای بچه‌ها آسان است؟

زبان‌های برنامه نویسی اغلب شامل رشته‌های زیادی از کلمات، اعداد و حروف هستند، به این معنی که کدگذاری پیچیده‌تر، تایپ زیادی را شامل می‌شود. این مسئله اغلب برای کودکان و افرادی که نمی‌توانند سریع تایپ کنند، دلهره‌آور به نظر می‌رسد.

با این حال، Minecraft Education Edition مانند اسکرچ با استفاده از برنامه نویسی بلوک بصری، روش بسیار بصری و کم حرفی را برای یادگیری کدنویسی ارائه می‌دهد که شامل بلوک‌های جداگانه‌ای از کدهای از پیش نوشته شده است که باید کشیده شود و در اسکریپت رها شود، دقیقاً مانند حل یک پازل.ماینکرفت

این کدهای از پیش نوشته شده برای این است که دیگر نگران نادرست نوشتن کدها و عدم اجرای برنامه خود نباشید.

این بازی برنامه نویسی بصری می‌تواند برای نوشتن رشته کدهای ساده مورد استفاده قرار گیرد، که با گذشتن زمان و اعتماد به نفس بیشتر این کدها می‌توانند طولانی‌تر و پیچیده‌تر شوند. علاوه بر این، ماینکرفت (minecraft) اجازه می‌دهد تا کدگذاری فورا اجرا شود، بنابراین شما می‌توانید آنچه که در بازی انجام می‌دهید در لحظه مشاهده کنید.

در بازی ماینکرفت، برنامه و بازی به طور همزمان در یک برنامه اجرا می‌شود و به بازیکنان اجازه می‌دهد بین بازی و کدگذاری یک تغییر جدید، پرش کنند.

ماینکرفت از چه زبان برنامه نویسی استفاده می‌کند؟

صدها زبان برنامه نویسی مختلف وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را بیاموزید، هر زبان برنامه نویسی از نظر پیچیدگی و کاری که برای انجام آن ایجاد شده متفاوت است.

برخی از زبان‌های برنامه نویسی متناسب با مشاغل خاص ساخته شده‌اند: به عنوان مثال، برخی از زبان‌ها برای ساخت وب سایت بهتر هستند، در حالی که برخی دیگر برای رایانه‌هایی که برای انجام محاسبات ریاضی یا کار با ماشین آلات طراحی شده‌اند، بهتر هستند.

زبان برنامه نویسی که ماینکرفت (Minecraft) از آن استفاده می‌کند جاوا است که اگر زیاد از رایانه استفاده می‌کنید ممکن است برای شما نام آشنایی باشد، زیرا بسیاری از برنامه‌های رایانه شما برای اجرا، از جاوا استفاده می‌کنند، گاهی اوقات همراه با زبان‌های دیگر.

جاوا یکی از ساده‌ترین زبان‌های برنامه نویسی است، به این معنی که اغلب یکی از اولین زبان‌هایی است که مردم یاد می‌گیرند.

یادگیری همه زبان‌های برنامه نویسی می‌تواند مشکل باشد اما مانند هر زبانی، یادگیری آن در زمان تحصیل و سنین پایین تر روش خوبی برای تقویت اصول اولیه در ذهن کودکان است.

به همین دلیل است که والدین سعی می‌کنند کودکان برنامه نویسی را در اوایل تحصیل‌شان فرا بگیرند و از برنامه‌هایی مانند ماینکرفت، اسکرچ و پایتون به عنوان دروازه‌ای برای ورود به برنامه‌های پیچیده‌تر و علاقه‌مند کردن کودکان به کامپیوتر و برنامه نویسی استفاده می‌کنند.

نسخه آموزشی ماینکرفت چیست؟

نسخه آموزشی ماینکرفت تا حدی متفاوت از بازی اصلی Minecraft است که مخصوصاً برای استفاده در یک محیط آموزشی مانند یک مدرسه ساخته شده است.

نسخه آموزشی ماینکرفت که توسط موژانگ و استودیوی بازی Xbox ایجاد شده است، دارای ویژگی‌ها و کنترل‌هایی است که در بازی اصلی نمایش داده نمی‌شوند. بلاک‌هایی که به طور خاص برای کدگذاری و ارتباطات طراحی شده‌اند.

این نسخه از بازی شامل آموزش‌ها و دستورالعمل‌های اساسی است که به کودکان و بزرگسالان مبتدی اجازه می‌دهد تا کدگذاری کنند و بازی‌های خود را در ماینکرفت (Minecraft) تغییر دهند.

تفاوت نسخه آموزشی ماینکرفت چیست؟

ماینکرفت

نسخه Minecraft Education Edition با بازی اصلی ماینکرفت و سایر نرم افزارهای آموزشی Minecraft متفاوت است، زیرا به طور رسمی توسط موژانگ برای استفاده در کلاس یا در محیط‌های دیگر آموزشی ارائه شده است.

این نسخه از بازی ماینکرفت به حداکثر 30 نفر امکان بازی در یک محیط را می‌دهد، بدون اینکه نیازی به راه اندازی سرور باشد. سازنده بازی، مانند یک معلم، میتواند به طور کامل کنترل کند که کدام بلوک‌ها در اختیار بازیکنان است و در چه مکان‌هایی می‌توانند و نمی‌توانند آن‌ها را قرار دهند، به این معنی که هیچ کس نمی‌تواند قبل از اجازه از بلوک‌های مختلف استفاده کند.

همچنین می‌تواند بازیکنان را به ماندن در یک منطقه خاص از نقشه محدود کند. این بدان معناست که برای بازگرداندن بازیکنان سرگردان، مجبور نیستید کلاس را متوقف کنید.

آیا می‌توان نسخه آموزشی ماینکرفت را دانلود کرد؟

متأسفانه نسخه آموزشی ماینکرفت (Minecraft) فقط برای خرید توسط مدارس، کتابخانه‌ها، موزه‌ها و افرادی که در سازمان‌های شناخته شده آموزش در خانه، شرکت میکنند، به طور رسمی در دسترس است.

در عصر دیجیتال امروز، کدگذاری بیش از هر زمان دیگری محبوبیت پیدا کرده است. برنامه نویسی یک مهارت کاملاً کاربردی است که هم خلاقیت کودکان را پرورش میدهد و هم آینده شغلی آن‌ها را تضمین می‌کند.

ماینکرفت(minecraft) مقدمه‌ای عالی برای کدنویسی است و روشی عالی است که می‌توانید با آن کودکان را به برنامه نویسی و علوم کامپیوتر علاقه‌مند سازید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا