مبانی برنامه نویسی پایتون

برنامه نویسی یکی از مهارت‌های مهم در دنیای مدرن است که دسترسی به امکانات زیادی را برای افراد و جوامع فراهم کرده است. گسترش این علم افراد زیادی را به یادگیری آن ترغیب کرده است و بزرگترین سوالی که هنگام یادگیری زبان های برنامه نویسی مختلف پیش می‌آید این است که در ابتدا برای یادگیری مبانی و اصول آن زبان را چگونه یاد بگیریم؟ پایتون نیز به عنوان یکی از پرکاربردترین و پرطرفدارترین زبان های برنامه نویسی، برنامه نویسان نوپای زیادی را جذب خود کرده است؛ بنابراین در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت که آیا یادگیری مبانی برنامه نویسی پایتون برای مبتدیان مناسب است؟ بهترین روش برای یادگیری مبانی برنامه نویسی پایتون چیست؟ این زبان برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان نیز مناسب است؟ برای پاسخ به این سوالات در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

آموزش مبانی برنامه نویسی پایتون برای مبتدیان

آموزش مبانی برنامه نویسی پایتون در ابتدای امر برای مبتدیان امری ضروری است تا آنها را با سبک برنامه نویسی در پایتون آشنا کند. آموزش مبانی برنامه نویسی پایتون علاوه بر این برای تقویت مهارت های نرم مورد نیاز برای کدزنی نیز مناسب است؛ برخی از این مهارت ها شامل تقویت تفکر ریاضی، اعتماد به نفس و … می‌باشد که در مسیر یادگیری برنامه نویسی کمک زیادی به فراگیران می‌کند. وقتی سخن از مبتدیان در برنامه نویسی می‌شود معمولا ذهن ها به سمت جوانانی می‌رود که به تازگی در فکر یادگیری برنامه نویسی افتاده اند اما در سالیان اخیر برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان نیز در سراسر جهان عادی تلقی می‌شود و کودکان و نوجوانان بسیاری برای تضمین آینده و تقویت مهارت های خود به فکر یادگیری برنامه نویسی می‌افتند که برای آنها زبان های برنامه نویسی مخصوصی مانند اسکرچ نیز وجود دارد اما یکی از مراحل یادگیری برنامه نویسی برای آنها نیز یادگیری مبانی برنامه نویسی پایتون است. اما چرا پایتون به عنوان زبانی مناسب برای یادگیری مبتدیان و کودکان و نوجوانان انتخاب شده است؟

چرا پایتون برای یادگیری مبانی برنامه نویسی بهتر است؟

پایتون به عنوان یک زبان برنامه نویسی سطح بالا شناخته می‌شود؛ به این معنی که این زبان برنامه نویسی راحت تر و انطباق پذیرتر از سایر زبان های برنامه نویسی است. علاوه بر این پرکاربرد بودن این زبان برنامه نویسی و تاثیر آن در حوزه های مختلف، یادگیری این زبان برنامه نویسی را بسیار سودمند می‌کند. همچنین راه های بسیاری برای ساده تر کردن یادگیری مبانی پایتون وجود دارد مانند استفاده از پایتون در بازی های مختلف مانند ماینکرافت.

با توجه به این ویژگی ها با یادگیری مبانی پایتون علاوه بر آن که می‌توانید به حوزه برنامه نویسی ورود پیدا کنید و علاقه خود نسبت به این حوزه را بسنجید بلکه در صورت علاقه به این رشته و زبان برنامه نویسی و با تکمیل اطلاعات خود در مورد زبان برنامه نویسی پایتون آینده ای درخشان با بازار کار گسترده پیش روی شما خواهد بود . برای آشنایی بیشتر با بازار کار و درآمد این حوزه مقاله “بازار کار پایتون” را مطالعه کنید.

مبانی برنامه نویسی پایتون برای کودکان و نوجوانان

همانطور که گفته شد منظور از مبتدیان در این مقاله صرفا جوانان علاقمند به برنامه نویسی نیست بلکه کودکان و نوجوانان نیز می‌توانند با یادگیری مبانی برنامه نویسی پایتون قدمی در راستای ورود به حوزه برنامه نویسی بردارند. مبانی پایتون در آموزشگاه های مختلف پس از آموزش زبان های برنامه نویسی مخصوص مانند اسکرچ و … در دستورکار آکادمی ها و آموزشگاه ها قرار می‌گیرد.

آموزش مبانی برنامه نویسی پایتون با ماینکرافت

طبیعی است که آموزش برای کودکان و نوجوانان نمی‌تواند کاملا شبیه به آموزش مخصوص بزرگسالان باشد و نیازمند شیوه های خاصی است تا کلاس هایی جذاب و سرگرم کننده بازدهی آنها را افزایش دهد و مانع سرخوردگی آنها نسبت به برنامه نویسی شود. یکی از این شیوه ها استفاده از بازی های جذاب و پرطرفدار میان کودکان و نوجوانان و حتی جوانان است؛ بازی هایی مانند ماینکرافت که نسخه هایی مناسب برای آموزش برنامه نویسی نیز طراحی کرده اند تا در آکادمی ها و کلاس های برنامه نویسی کودکان از آنها در این راستا استفاده شود.

آموزش مبانی برنامه نویسی پایتون به نوجوانان در آکادمی یاسان

آکادمی یاسان نیز با هدف پیشرفت کودکان و نوجوانان فارسی زبان در سراسر دنیا و تطبیق آنها با سرعت پیشرفت تکنولوژی و همچنین تقویت مهارت های نرم آنها، به آموزش زبان های برنامه نویسی مختلف به کودکان و نوجوانان می‌پردازد. آکادمی ما به عنوان آکادمی پیشرو در زمینه برنامه نویسی برای کودکان در ایران آغاز به کار کرد و با الگوبرداری از موفق ترین نمونه های بین المللی، شیوه تدریس خاص و تلفیقی از موفق ترین نمونه های اجرا شده است. برای آشنایی بیشتر با کلاس های عمومی و خصوصی مبانی برنامه نویسی پایتون به صفحه دوره پایتون برای کودکان و نوجوانان مراجعه کنید.

خروج از نسخه موبایل