دانلودهانرم افزار موبایل

دانلود و آموزش نرم افزار Google Family Link

اگر شما قبلاً یک حساب کاربری گوگل برای فرزند خود ساخته‌اید، احتمالاً می‌دانید که گوگل حداقل سن لازم برای این کار را ۱۳ سال تعیین کرده است. در اینجا شما با دو موضوع مواجه هستید: یا سن آن‌ها را بیشتر از سن واقعی‌شان در گوگل وارد کرده‌اید، یا اینکه به او گفته‌اید نمی‌تواند حساب کاربری شخصی برای خود داشته باشد.

در این مقاله قصد داریم نرم افزار Google Family Link را به شما معرفی کنیم. پس با آکادمی یاسان همراه باشید تا شما را در حفظ امنیت و حریم شخصی کودک خود در فضای اینترنت و گوشی موبایل کمک کنیم.

google family link چیست؟

family link ، یک برنامه اندرویدی بوده که به والدین این امکان را می‌دهد تا برای فرزندان زیر ۱۳ سال خود یک حساب کاربری گوگل ایجاد کرده و آن را به گوگل اکانت یا حساب کاربری خود وصل کنند. با استفاده از نرم افزار google family link شما می‌توانید تمام بخش‌های اکانت گوگل فرزند خود را مدیریت کرده و نصب برنامه ها در گوشی فرزند خود را به تایید و موافقت خود مشروط کنید. همچنین می‌توانید تعیین کنید که فرزندتان اجازه دارد چه اپلیکیشن‌هایی را دانلود کند و می‌توانید ببینید فرزندتان چه مدت زمان از آن‌ها استفاده کرده است و مکان فرزندتان را برای مواقع اضطراری به اشتراک بگذارید، حریم خصوصی را مدیریت کنید و … . در مجموع این اپلیکیشن به امنیت کودکان و حفظ حریم خصوصی کودکان در اینترنت با کمک والدین منجر خواهد شد.

اپلیکیشن google family link

کنترل مدت زمان تماشای صفحه

با استفاده از نرم افزار google family link این شما هستید که درباره مدت زمان مناسب برای تماشای صفحه تصمیم می‌گیرید. اپلیکیشن  Google Family Link این امکان را به شما می‌دهد که محدودیت‌های زمانی و زمان خواب را برای دستگاه فرزندتان تنظیم کنید تا کمکش کنید تعادلی مناسب ایجاد کند.

اپلیکیشن Google Family Link

مدیریت محتوای مناسب کودکان

با استفاده از نرم افزار google family link فرزندتان را به‌سمت محتوای مناسب هدایت کنید و فعالیت‌هایش را مشاهده کنید. مدت تماشای صفحه برای همه چیز یکسان نیست. با گزارش‌های فعالیت، که مدت‌زمان استفادهٔ فرزندتان را از برنامه‌های دلخواهش نشان می‌دهد، به فرزندتان کمک کنید درباره کارهایی که در دستگاهش انجام می‌دهد تصمیمات درستی بگیرد.

اپلیکیشن Google Family Link

ببینید فرزندتان کجاست؟

اینکه بتوانید فرزندتان را در حین حرکت پیدا کنید، ویژگی مفیدی است. تا وقتی فرزندتان دستگاهش را همراه داشته باشد، می‌توانید با Family Link موقعیت مکانی‌اش را پیدا کنید. این ویژگی google family link در شرایط اضطراری بسیار کمک کننده خواهد بود.

اپلیکیشن Google Family Link

چگونه google family link را راه اندازی کنیم؟

پس از دانلود نرم افزار google family link با ساتفاده از لینک های قرار داده شده در پایین صفحه، مراحل زیر را به ترتیب اجرا کنید تا به راحتی صاحب یک اکانت google family link شوید و امنیت کودکتان در اینترنت را با کمک این اپلیکیشن تامین کنید.

google family link را روی گوشی خود نصب کنید.

برای کار با Google Family Link، ابتدا لازم است آن را روی گوشی خود نصب کنید. حتماً گوشی فرزند خود را هم باید همراه خود داشته باشید. توجه کنید داشته باشید که اگر فرزند شما از قبل یک حساب کاربری گوگل داشته است، لازم است دوباره یک اکانت جدید ایجاد کنید. زیرا اکانت قدیمی پس از انجام مراحل بعد، به روز نمی‌شود.

اپلیکیشن google family link را باز کنید. شروع این برنامه با صفحات کمی بوده و همه چیز را درباره این اپلیکیشن به ما می‌گوید. “Get Started” را بزنید.

آموزش نرم افزار Google Family Link

یک فهرست چک لیست باز می‌شود تا شما بتوانید چیزهایی را که لازم دارید، ببینید. ابتدا Start و سپس Next را بزنید.

آموزش نرم افزار Google Family Link

دستور العمل‌ها را دنبال کرده و به سؤالات خواسته شده پاسخ دهید. اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که مطمئن شوید گوشی یا تبلتی که قرار است به فرزند خود بدهید از فمیلی لینک پشتیبانی می‌کند. البته این موضوع پیش‌تر توضیح داده شده است.

آموزش نرم افزار Google Family Link

سپس، یک اکانت برای فرزند خود ایجاد کرده تا به اکانت خودتان وصل شود. شما باید اکانت خود را اینجا وارد کنید.

آموزش نرم افزار Google Family Link

نام، تاریخ تولد و جنسیت فرزند خود را وارد کنید (البته در صورتی که تمایل دارید). یک آدرس جی میل (Gmail) ساخته و پسورد بدهید (بطور مثال نام و نام خانوادگی فرزندتان Test Baby است).

آموزش نرم افزار Google Family Link

در نهایت به قسمت رضایت والدین می‌رسید که برای این بخش شما باید ۰٫۳۰ دلار بپردازید. اگر شما برنامه پرداختی روی گوشی تان دارید، از آن استفاده کنید.

آموزش نرم افزار Google Family Link

در این مرحله، باید متن ارائه شده را بخوانید. اگر با همه موارد موافق بودید، بخش مشخص شده را تیک زده و در نهایت agree را بزنید. حال اکانت ایجاد شد.

آموزش نرم افزار Google Family Link

فمیلی لینک را کانفیگ (پیکربندی) کنید.

این گوشی باید از اول راه اندازی شود، بنابراین اگر اکانت شخصی شما هنوز روی گوشی نصب می‌باشد، یک پروفایل کاربری نیز باید اضافه کنید نه فقط یک اکانت. در غیر این صورت، تنظیمات کارخانه موجب ریست گوشی شده و همه چیز پاک می‌شود.

جلو بروید و مراحل را اجرا کنید. اکانتی که برای فرزندتان در family link ایجاد کردید، طی فرآیند نصب، به طور خودکار شناخته می‌شود. در نهایت باید اجازه والدین داده شود.

آموزش نرم افزار Google Family Link

زمانی که logged in شدید، باید برنامه فمیلی لینک را روی گوشی فرزندتان نصب کنید.

آموزش نرم افزار Google Family Link

بعد از نصب برنامه، یک نام به گوشی بدهید و اگر با بخش‌های داده شده در بخش‌های review the apps موافق بودید، آن‌ها را اوکی کنید.

آموزش نرم افزار Google Family Link

پس از تکمیل مراحل بالا، هر دو گوشی باید صفحه برقراری اتصال را نمایش دهند.

آموزش نرم افزار Google Family Link

کانفیک google family link

اکنون زمان تنظیمات رسیده است. با استفاده از برنامه فمیلی لینک نصب شده روی گوشی خود می‌توانید به طور کامل ببینید که فرزندتان چه چیزی نصب می‌کند، چه چیزی می‌بیند و… .

تنظیمات google family link

در این بخش، ابتدا در منوی تنظیمات عبارت “Manage Settings” را تایپ کنید. این منو قسمت‌های زیادی دارد که ما آن‌ها را در ادامه نام می‌بریم:

آموزش نرم افزار Google Family Link

– گوگل پلی (Google Play): در این قسمت، شما می‌توانید خریدهای اینترنتی و دانلودهای فرزند خود را کنترل کرده یا مقدارشان را در بخش Play Store محدود کنید.

گوگل کروم (Google Chrome): در این بخش می‌توانید هر وب سایتی که می‌خواهید را در مرورگر گوشی، مسدود کنید.

گوگل سرچ (Google Search): اینجا می‌توانید از نمایش برخی سایت‌های مشخص در قسمت گوگل سرچ جلوگیری کرده و آن سایت‌ها را مسدود کنید.

گوگل اسیستنت (Google Assistant): این گزینه جالب‌تر است و به شما اجازه می‌دهد تا گوگل اسیستنت فرزندتان را کنترل کرده و تعیین کنید که می‌تواند با برنامه‌هایی غیر از گوگل کار کند یا خیر.

اندروید اپ (Android Apps): در این قسمت، شما می‌توانید به فرزند خود اجازه استفاده از اپلیکیشن‌های نصب شده روی گوشی خود را بدهید یا اینکه آن‌ها را مسدود کنید. این فوق العاده است، چون شما می‌توانید در حالت پرواز گوشی هم، اپلیکیشن‌ها را مسدود کنید. از این طریق، شما حتی قادر خواهید بود به اینستاگرام فرزند خود و دیگر برنامه‌های آن دسترسی پیدا کنید.

لوکیشن (Location): اتصالی است که نشان می‌دهد فرزند شما کجاست.

اکانت اینفو (Account Info): در این قسمت، امکان تغییر نام، تاریخ تولد، جنسیت و حتی پسورد وجود دارد. همچنین می توان اکانت را حذف کرد.

نکته: در بخش تنظیمات، Google Photo sharing و activity management نیز دیده می‌شوند.

مکان یاب (Location)

شما می‌توانید در منوی اصلی، از قسمت Location استفاده کنید، که مانند لوکیشنِ منوی تنظیمات بوده و دو حالت روشن و خاموش دارد. اگر روشن باشد، مکان گوشی روی صفحه اصلی اپلیکیشن فمیلی لینک ، نمایش داده می‌شود.

آموزش نرم افزار Google Family Link

App Activity

در بخش پایین صفحه اصلی، شما تنظیمات App Activity را مشاهده می‌کنید. زمانی که این گزینه فعال است، شما می‌توانید بر کارهایی که فرزند شما روزانه، هفتگی یا ماهانه انجام می‌دهد نظارت کنید.

آموزش نرم افزار Google Family Link

اسکرین تایم (Screen Time):

در این قسمت شما می‌توانید مدت زمان روشن ماندن صفحه نمایش گوشی را مدیریت کنید. شما می‌توانید این برنامه را هر روز کنترل کرده و حتی یک زمان استراحت برای آن، مشخص کنید.

آموزش نرم افزار Google Family Link

بخش های دیگر

در نهایت، چند گزینه در آخر باقی می‌ماند. این گزینه‌ها به شما اجازه می‌دهند که برنامه‌هایی که به تازگی روی گوشی فرزندتان نصب شده را ببینید و ویژگی‌های پیشرفته‌تر از جمله تنظیمات مکان (مکان یاب)، دسترسی برنامه‌ها و وضعیت قفل صفحه را کنترل کنید. همچنین شما می‌توانید به طور کامل و برای همیشه دسترسی به اکانت را حذف کنید.

آموزش نرم افزار Google Family Link

گزینه‌های آخر این بخش مهم‌ترین آن‌ها هستند، بنابراین ما توصیه می‌کنیم وقت بیشتری برای آن‌ها بگذارید. همچنین به خاطر داشته باشید که فرزند شما می‌تواند همه این تنظیمات را در برنامه‌های گوشی خود ببیند، اما نمی‌تواند آن‌ها را تغییر دهد.

با وجود کاستی‌ها فمیلی لینک، برنامه مناسبی است. Google Family Link شرایطی را فراهم می‌کند که فرزند شما بتواند از گوشی هوشمند خود استفاده کند، بدون اینکه شما در مورد نحوه استفاده از آن نگران باشید.

منبع: www.fantricks.com

دانلود google family link

برای دانلود به روز ترین نسخه نرم افزار google family link از لینک های زیر استفاده کنید:

دانلود نسخه Iphon دانلود نسخه android
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا