مقالات

کامپیوترها چگونه کار می‌کنند؟

در زندگی شهری‌مان، امروز به هر جا نگاه کنیم کامپیوترها دارند دنیا را با سرعت عوض می‌کنند. آن‌ها رو میزهای ما، در خانه‌ی ما، در جیبهای‌مان یا تقریباً هر جای دیگر پیدا می‌شوند. اما با اینکه بیشترمان از این تکنولوژی حیرت‌انگیز هر روز استفاده می‌کنیم، از خودمان نمی‌پرسیم که “کامپیوترها چطور کار می‌کنند؟”

مستند کامپیوتر‌ها واقعا چطور کار می کنند؟

‏‎📹 در ارائه هر قسمت از این مجموعه مستند جذاب سایت code.org به سراغ این خواهیم رفت که کامپیوتر‌ها واقعا چطور کار می کنند. و با این موضوع شروع می‌کنیم که “چی یک کامپیوتر را یک کامپیوتر می‌کند؟”

‏‎⚡️در قسمت بعد به این نگاه می‌کنیم که چطور اطلاعات در کامپیوترها با استفاده از سیگنال‌های الکتریکی بسیار خفیف که با سرعت فوق‌العاده‌ای مدام خاموش و روشن می‌شوند نشان داده می‌شوند.

📟 بعد از آن، یاد می‌گیریم که چطور کامپیوترها با استفاده از مدار، کارهای زیادی از یک مسئله ساده ریاضی گرفته تا بازسازی دنیاهای تماماً مجازی، را انجام می‌دهند.

‏‎💾 سپس، با نگاه کلی‌تری می‌توانیم بخش‌های مختلف یک کامپیوتر را ببینیم که در واقع ورودی می‌گیرند، خروجی می‌دهند و تمام این اطلاعات را ذخیره می‌کنند.

‏‎⚙️ و نهایتاً به این مسئله خواهیم پرداخت که “کدها چه هستند؟” و چطور نرم افزار و سخت افزار را کنترل می‌کند.

حالا سوالمان از شما این است؛ چرا درباره دستگاه‌هایی که هر روز استفاده می‌کنید کنجکاوید؟ یا اینکه آیا می‌خواهید ابداعات نوآورانه آینده را طراحی کنید؟ اگر جواب شما مثبت است، اولین قدم این است که یاد بگیرید کامپیوترها چگونه کار می‌کنند و با نحوه کار کامپیوترها آشنا شوید که در ویدئوی زیر به طور تخصصی به این موضوع پرداخته ایم.

‌‌‌

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا