مقالاتمطالب آموزش برنامه نویسی کودکان

شهریه کلاس برنامه نویسی

با رشد چشمگیر صنعت فناوری اطلاعات در سالیان اخیر، برنامه نویسی به یکی از پرطرفدارترین حرفه ها تبدیل شده است. درآمد بالا، شرایط شغلی مناسب برای برنامه نویسان و بازارکار گسترده برنامه نویسی از اصلی ترین دلایل گرایش به این رشته است. برای ورود به این حرفه و یادگیری برنامه نویسی، بسیاری از افراد به دنبال بهترین دوره ها و یا کلاس های برنامه نویسی هستند. یکی از معیار های مهم برای انتخاب کلاس برنامه نویسی، شهریه کلاس برنامه نویسی است. بنابراین در این مقاله قصد داریم به بررسی میانگین هزینه کلاس برنامه نویسی در ایران و جهان بپردازیم و راهکارهایی برای کاهش این هزینه ها ارائه دهیم. راستی کلاس های برنامه نویسی رایگان شرکت کردید؟ با آکادمی یاسان همراه باشید.

هزینه کلاس برنامه نویسی در ایران

شهریه کلاس های برنامه نویسی در سراسر جهان به عوامل مختلفی بستگی دارد و این هزینه ها بسیار متغیر می‌تواند باشد. عواملی همچون کیفیت محل برگزاری کلاس ها، سطح علمی مربیان، شهرت کلاس برنامه نویسی و … می‌تواند در تعیین قیمت کلاس برنامه نویسی موثر باشد. بنابراین انتخاب ارزان ترین دوره برنامه نویسی همیشه راه حل مناسبی برای انتخاب بهترین کلاس برنامه نویسی نیست؛ ممکن است به دلیل کیفیت پایین کلاس ها دوباره مجبور به شرکت در دوره های دیگر شوید.

شهریه کلاس برنامه نویسی

شهریه کلاس برنامه نویسی در ایران چقدر است؟

در میان آکادمی ها و کلاس های برنامه نویسی در ایران شهریه های متفاوتی تعیین شده است و به صورت حدودی این شهریه ها ماهانه از 500 هزار تومان تا پنج میلیون تومان متغیر است. باید توجه داشت بالاتر بودن مبلغ شهریه کلاس برنامه نویسی دلیلی بر کیفیت بالاتر کلاس ها نیست و باید در این زمینه تحقیقاتی جداگانه انجام دهید.

هزینه کلاس برنامه نویسی در جهان

شهریه کلاس برنامه نویسی در کشورهای مختلف تفاوت های بسیاری دارد و بنابراین باید به این مسئله به صورت جداگانه در کشورهای مختلف بررسی شود. اما در ادامه با بررسی آکادمی های آموزش برنامه نویسی بین المللی می‌توان به قیمت تقریبی دوره های برنامه نویسی کلاس های بین المللی پی برد. شهریه کلاس برنامه نویسی در مشهورترین آکادمی آموزش برنامه نویسی به کودکان، Byju’s، از 300 تا 4000 دلار است. این مبلغ در آکادمی های هندی با توج به سطح دانش‌آموز از 10,000 روپیه تا 2 میلیون روپیه متغیر خواهد بود.

صرفه جویی در هزینه کلاس برنامه نویسی

برای کاهش هزینه ها و صرفه جویی در هزینه کلاس برنامه نویسی راه های متفاوتی وجود دارد. یکی از راهکار ها ثبت نام در دوره های آنلاین برنامه نویسی است. برگزاری کلاس به صورت آنلاین با هزینه های کمتری برای برگزار کننده دوره همراه است؛ زیرا هزینه های زیادی مانند اجاره مکان برگزاری از لیست مخارج حذف شده و طبیعتا شهریه کلاس برنامه نویسی نیز کاهش می‌یابد. علاوه بر این در کلاس های آنلاین در هزینه و وقت دانش آموزان نیز صرفه جویی می‌شود. از شیوه های دیگر صرفه جویی در هزینه دوره های برنامه نویسی، یادگیری برنامه نویسی به صورت خودآموز است. دوره های ویدئویی معمولا هزینه کمتری برای شما به همراه خواهند داشت اما این دوره ها برای افرادی که تازه به این حوزه وارد شده اند به خصوص کودکان و نوجوانان توصیه نمی‌شود. زیرا حضور اساتید خبره برای پاسخ به سوالات تازه کاران از نکات بسیار مهم است که در دوره های ویدئویی از آن بی بهره اند. همچنین خستگی، کاهش انگیزه و پشتکار نداشتن در یادگیری برنامه نویسی می‌تواند در یادگیری خودآموز برنامه نویسی منجر به رها کردن دوره شود.

آیا دوره برنامه نویسی رایگان وجود دارد؟

برخی اساتید ویدئوهای آموزشی خود را به صورت رایگان در شبکه های اجتماعی، سایت ها و … به اشتراک می‌گذارند. مشاهدهاین ویدئوها می‌تواند تا حدی جایگزین کلاس برنامه نویسی شود. اما قبل از مشاهده این ویدئوها اطمینان حاصل کنید، دوره با رضایت استاد موردنظر در اختیار شما قرار گرفته است تا حق مادی و معنوی و هزینه های دوره ضبط شده ضایع نشود. البته همانطور که گفته شد استفاده از این روش برای آموزش برنامه نویسی ممکن است برای کودکان و نوجوانان تازه کار در حوزه برنامه نویسی، با خستگی و ناامیدی آنها همراه شود و بهره مندی از مربیان با تجربه برای آموزش برنامه نویسی به کودکان توصیه دوستانه ما به شماست.

کلاس رایگان آکادمی یاسان

شهریه کلاس برنامه نویسی در آکادمی یاسان در مقایسه با آکادمی های هم سطح، مبلغی مناسب و منصفانه تعیین شده است تا کودکان ایران زمین از سراسر کشور و همچنین فارسی زبانان سراسر جهان بتوانند به راحتی در کنار باقی هزینه های زندگی، کودکان خود را در کلاس برنامه نویسی با کمترین هزینه ثبت نام کنند. آکادمی یاسان با توجه به پیشرو بودن در زمینه آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان در ایران، ایجاد عدالت آموزشی در سراسر کشور را مسئولیت و وظیفه خطیر خود می‌داند و ارائه بالاترین کیفیت آموزشی با کمترین هزینه وظیفه ماست. همچنین برای اطمینان شما از کیفیت کلاس ها، جلسه ای رایگان برای دانش آموزان در نظر گرفته شده تا از کیفیت بالای کلاس ها اطمینان حاصل کنید

ثبت نام کلاس برنامه نویسی

برای ثبت نام در کلاس برنامه نویسی آکادمی یاسان می‌توانید از صفحه دوره های برنامه نویسی اقدام کنید. همچنین می‌توانید با تماس با کارشناسان ما در آکادمی یاسان نسبت به ثبت نام در این دوره رایگان اقدام کنید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا