مطالب آموزش برنامه نویسی کودکان

راهنمای جامع برنامه نویسی اندروید

می دانید که مهمترین مراحل مربوط به آموزش برنامه نویسی اندروید کدامند؟ شما هم به دنبال بررسی زبان های مورد استفاده در برنامه نویسی اندروید هستید؟

پیش نیازهای مربوط به برنامه نویسی اندروید کدامند؟

امروزه بسیاری از افراد سعی دارند تا در زمینه برنامه نویسی اندروید و برنامه نویسی موبایل فعالیت خود را شروع کنند. چرا که به خوبی می دانند داشتن تخصص بالا در حوزه برنامه نویسی اندروید می تواند درآمد بالایی را برای آنها داشته باشد.

افرادی که در زمینه برنامه نویسی اندروید توانایی و استعداد دارند، می توانند برنامه نویسی مدنظر خود را با گام های استوار شروع کنند. البته در نظر داشته باشید که علم برنامه نویسی اندروید پیچیدگی های متفاوت خود را دارد. برنامه نویسان بایستی در گام اول با پیش نیازهای برنامه نویسی اندروید از نزدیک آشنا شوند. چرا که در این صورت می توانند با آگاهی بالایی در این مسیر گام بردارند. 

آموزش برنامه نویسی به کودکان

بدون تردید اصلی ترین پیش نیاز مربوط به برنامه نویسی اندروید را زبان برنامه نویسی شکل داده است. اگر شما هم دوست دارید تا به یکی از موفق ترین برنامه نویس های اندرویدی تبدیل شوید، بهتر است که با زبان جاوا از نزدیک آشنا شوید. بسیاری از برنامه نویسان بر این باورند که زبان جاوا اصلی ترین پیش نیاز برای ساختن یک اپلیکیشن است. در واقع آشنایی با زبان برنامه نویسی جزو اطلاعات پایه ای محسوب می شود. بنابراین تمام برنامه نویسان بایستی با فوت و فن زبان برنامه نویسی آشنا باشند. در ادامه مطالب سعی داریم تا در مورد آموزش و تعلیم برنامه نویسی اندروید توضیحات بیشتری را ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

مراحل آموزش برنامه نویسی اندروید

شما می توانید جهت آموزش برنامه نویسی اندروید ویدیوهای متنوعی را دانلود نموده و آنها را مورد مشاهده قرار دهید. البته در نظر داشته باشید که برنامه نویسی اندروید نیازمند طی کردن یک سری از مراحل خاص می باشد. شما می توانید تمام مراحل مربوط به آموزش برنامه نویسی اندروید را با دقت سپری کرده و اپلیکیشن دلخواه خود را خلق نمایید. هر یک از مراحل مربوط به برنامه نویسی به شکل دوره های مختلف آموزشی در حال اجرا هستند. علاقه مندان حوزه برنامه نویسی موبایل و اندروید می توانند با توجه به توانایی های خود، در دوره های یاد شده شرکت کنند. مهمترین مراحل مربوط به آموزش برنامه نویسی اندروید عبارتند از: آشنایی با تمام مفاهیم مربوط به برنامه نویسی جاوا – استارت کار با اندروید استودیو – آشنا شدن با گوگل مپ – طراحی اپلیکیشن – آشنایی کار با سوکت – یادگیری دوره ی نوتیفیکیشن اندروید – آشنایی با دوره های پروژه محور مربوط به سایت.

امروزه دوره های آموزش برنامه نویسی اندروید به صورت جامع و گسترده ای در سطح اینترنت وجود دارند شما می توانید جهت یادگیری برنامه نویسی موبایل، پکیج مد نظرتان را سفارش دهید. البته این نکته رو مد نظر داشته باشید که اگر قصد دارید به تازگی وارد عرصه ی برنامه نویسی شوید لازمه آن آشنایی نسبی با مفاهیم حوزه کامپیوتر و یادگیری مبانی اولیه برنامه نویسی است که شما می توانید با مراجعه به وب سایت آکادمی یاسان در دوره های مقدماتی ما شرکت کنید، همچنین فراموش نکنید که سیستم اندروید یکی از محبوب ترین سیستم های عامل در نزد بسیاری از شرکت ها می باشد. بنابراین فعالیت در زمینه برنامه نویسی اندروید می تواند درآمدزایی بالایی را برای شما داشته باشد.

برنامه نویسی موبایل
برنامه نویسی اندروید

شروع کار برنامه نویسی اندروید از کجاست؟

همانطور که در موارد بالا ذکر شد یکی از مهمترین دغدغه های بسیاری از برنامه نویسان اندروید را، شروع کار برنامه نویسی موبایل شکل داده است. به عبارتی برنامه نویسان نمی دانند که کار خود را از کجا بایستی شروع کنند. اولین پیشنهاد ما به برنامه نویسان این است که حتما مهارت های خود را در زمینه برنامه نویسی اندروید ارتقاء دهید.

آموزش برنامه نویسی اندروید
برنامه نویسی اندروید

چرا که در این صورت می توانید در کمترین زمان ممکن مسیر پیشرفت کاری خود را سپری کنید. بنابراین برای شروع برنامه نویسی اندروید بایستی دو اقدام مهم را انجام دهید. اولین این اقدامات را ارتقاء توانایی و دومی را آشنایی با زبان برنامه نویسی شکل داده است. افرادی که دوست دارند تا به یک برنامه نویس حرفه ای تبدیل شوند بایستی دو ماه وقت را صرف کرده و تمرینات لازم را انجام دهند. همچنین برنامه نویسان بایستی مرجع معتبری را پیدا کنند تا بتوانند در صورت نیاز از آن کمک بگیرند. جهت شروع برنامه نویسی اندروید می توانید با یادگیری زبان جاوا کار خود را شروع نمایید.

بررسی زبان های مورد استفاده در برنامه نویسی اندروید

زبان برنامه نویسی اندروید بسیار متفاوت و متعدد می باشد. با این حال در این بخش از مقاله سعی داریم تا در مورد برخی از مهمترین زبان های برنامه نویسی اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهید. زبان های مورد استفاده در برنامه نویسی سیستم عامل اندروید عبارتند از:

–     زبان جاوا: از مهمترین ویژگی های این زبان می توان به خوانا بودن، یادگیری آسان، شیء گرایی آن و قابلیت اجرا در بسیاری از پلتفرم ها اشاره کرد.

–     زبان برنامه نویسی اندروید (kotlin): زبان کاتلین پیچیدگی زبان جاوا را ندارد. همچنین این زبان بر روی اندازه کدنویسی تمرکز داشته و یکی از راحت ترین زبان های برنامه نویسی به شمار می آید.

اندروید برای کودکان
اندروید

سوال های متداول در خصوص برنامه نویسی اندروید

توصیه می کنیم که سوال های متداول در خصوص آموزش برنامه نویسی اندروید را نیز با دقت مورد بررسی قرار دهید. مهمترین سوال های متداول در این زمینه عبارتند از: 

–         افرادی که از رشته های کامپیوتری فارغ التحصیل نشده اند می توانند در زمینه برنامه نویسی اندروید فعالیت کنند؟ بله تمام افرادی که علاقه مند به رشته برنامه نویسی هستند می توانند با گذراندن دوره های برنامه نویسی اندروید به راحتی در این زمینه فعالیت کنند.

–         سیستم مورد نیاز جهت برنامه نویسی اندروید چه ویژگی هایی دارد؟ کامپیوتر در اختیار برنامه نویسان بایستی از هارد اس اس دی و رم حداقل هشت گیگ برخوردار باشد.

–         بعد از شرکت در دوره های برنامه نویسی اندروید می توانیم اپلیکیشنی را طراحی کنیم؟ بله شما می توانید بعد از اتمام دوره های یاد شده به راحتی برنامه و اپلیکیشن مدنظرتان را طراحی نمایید.  فراموش نکنید که امروزه بسیاری از شرکت ها در خصوص برنامه نویسی اندروید به دنبال استخدام برنامه نویسانی هستند که تجربه و مهارت بالایی را دارند.

فراموش نکنید که امروزه بسیاری از شرکت ها در خصوص برنامه نویسی اندروید به دنبال استخدام برنامه نویسانی هستند که تجربه و مهارت بالایی را دارند. 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

‫5 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا