مقالاتمطالب آموزش اسکرچ کودکان

آموزش آنلاین اسکرچ

با پیشرفت تکنولوژی و درک ضرورت آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان، زبان های برنامه نویسی مختلفی مانند اسکرچ برای این منظور طراحی و ساخته شده اند. حساسیت آموزش برای کودکان و نوجوانان نیز باعث ابداع شیوه های مختلف آموزش برنامه نویسی برای بازدهی بالاتر کودکان در کلاس و دوره ها شده است. یکی از متداول ترین شیوه های آموزش برنامه نویسی برای کودکان آموزش در قالب دوره های آنلاین است. در ادامه این مقاله به طور اختصاصی به آموزش آنلاین اسکرچ، مزایا، هزینه و معرفی موفق ترین شیوه آموزشی اسکرچ خواهیم پرداخت. پس با آکادمی یاسان همراه باشید.

مزایای آموزش آنلاین اسکرچ

از دلایل برتری آموزش آنلاین نسبت به سایر شیوه های آموزشی و فواید و مزایای آموزش آنلاین اسکرچ می‌توان به راحتی ، هزینه کمتر، سرعت بیشتر یادگیری، تحقق عدالت آموزشی، دسترسی دائم به مربی مجرب، امکان تکرار آموزش، صرفه جویی در زمان اشاره کرد.

 • راحتی: با آموزش آنلاین اسکرچ دانش آموزان می‌توانند به راحتی در هر مکانی در کلاس خود حضور داشته باشند و یا ویدئوهای درسی را مشاهده کنند.
 • سرعت بیشتر یادگیری: دانش آموزان در دوره های آنلاین می‌توانند هر زمانی که بخواهند به دروس خود مراجعه و آنها را مطالعه کنند و این امر باعث می‌شود سرعت آموزش های آنلاین با توجه به پشتکار بچه ها افزایش یابد.
 • تحقق عدالت آموزشی: آموزش آنلاین اسکرچ باعث می‌شود دانش آموزان از سراسر ایران و جهان امکان دسترسی به مربیان مجرب در سراسر جهان را داشته باشند و محدودیت جغرافیایی برای دانش آموزان بی معنی خواهد شد. این مزیت آموزش آنلاین باعث تحقق نسبی در عدالت آموزشی می‌شود.
 • هزینه کمتر: برگزاری کلاس ها به صورت آنلاین نه تنها هزینه برگزارکنندگان این دوره ها به صورت قابل توجهی کاهش می‌دهد و باعث کاهش هزینه دریافتی دوره خواهد شد بلکه هزینه حمل و نقل را از مجموع هزینه های والدین برای کلاس ها حذف خواهد کرد.
 • دسترسی دائم به مربیان: از مزیت های برگزاری کلاس به صورت آنلاین امکان دسترسی به مربیان و مشاوران آموزشی در ساعات مختلف و هنگام برخورد با مشکلات است.
 • امکان تکرار آموزش: در کلاس آنلاین اسکرچ، درس ها یا به صورت ویدئو در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد و یا دانش آموزان می‌توانند کلاس ها را ضبط کرده و در آینده و در صورت فراموشی ویدئوها را دوباره مشاهده کنند.
 • صرفه جویی در زمان: در این شیوه آموزشی دیگر زمانی برای رسیدن به محل برگزاری کلاس صرف نحواهد شد و صرفه جویی در زمان دانش آموزان را به همراه خواهد داشت.

روش های آموزش آنلاین اسکرچ

در دوره های آنلاین آموزشی اسکرچ روش های مختلفی برای آموزش به دانش آموزان مورد استفاده قرار می‌گیرد که در ادامه آنها را معرفی خواهیم کرد:

 • کلاس معکوس: در این سبک آموزشی ابتدا ویدئوهای آموزشی در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد و پس از مشاهده این ویدئوها دانش آموزان در کلاس های آنلاین با مربیان خود به بررسی مشکلات و چالش های خود می‌پردازند. برای آشنایی بیشتر با این سبک آموزشی مقاله “کلاس معکوس” را مطالعه فرمایید.
 • کلاس خصوصی: مانند کلاس های حضوری، در کلاس آنلاین اسکرچ نیز آموزش خصوصی مورد توجه برخی آموزشگاه ها قرار گرفته است تا تمرکز دانش آموزان نسبت به کلاس های آنلاین بیشتر باشد.
 • انجام پروژه: آموزش پروژه محور یکی از موثرترین شیوه های آموزشی است. در آموزش آنلاین اسکرچ نیز کودکان و نوجوانان می‌توانند با انجام پروژه های مناسب به تمرین و تکرار آموخته های خود بپردازند.
 • آموزش تلفیقی: بهترین شیوه آموزشی مورد استفاده توسط اکثر آکادمی ها و آموزشگاه ها برتر جهان، تلفیقی از شیوه های گفته شده است. در این شیوه آموزش کاملا به صورت آنلاین به پیش می‌رود و با قرار دادن ویدئو های آموزشی برای دانش آموزان، آنها می‌توانند در هر زمانی که فرصت پیدا کردند ویدئوهای آموزشی را مشاهده کنند و در کلاس های عمومی پاسخی برای پرسش ها و چالش های به وجود آمده خود بیابند.

آموزش آنلاین اسکرچ در آکادمی یاسان

آکادمی یاسان با تلفیق برترین شیوه های آموزشی، شیوه جدید آموزشی را مورد استفاده قرار می‌دهد که توسط برترین آموزشگاه های بین المللی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این شیوه آموزشی ویدئوهای آموزشی برای در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد و آنها در هر زمانی که راحت تر هستند این ویدئوها را مشاهده می‌کنند و سپس با شرکت در دوره عمومی، به بررسی اشکالات و چالش ها می‌پردازند و پاسخ سوالات خود را از مربیان مجرب دریافت می‌کنند. در این جلسات پروژه هایی به عنوان تمرین به کودکان ارائه می‌شود و این پروژه ها به صورت هفتگی در جلسات خصوصی بررسی و رفع اشکال می‌شود تا هیچ نقطه مبهمی برای دانش آموز وجود نداشته باشد. برای آشنایی بیشتر با آموزش آنلاین اسکرچ در آکادمی یاسان و ثبت نام به صفحه “دوره اسکرچ” مراجعه کنید.

سوالات متداول

هزینه کلاس آنلاین اسکرچ چقدر است؟

هزینه ماهانه این کلاس ها 560 هزار تومان است.

چرا کودکان آموزش آنلاین اسکرچ را ترجیح می‌دهند؟

نوجوانان زمان بالایی از روز خود را به مدرسه و تکالیف آن اختصاص می‌دهند و طبیعتا ترجیح می‌دهند باقی زمان خود را در خانه و یا همراه دوستان خود بگذرانند. آموزش آنلاین اسکرچ آنها را به این هدف خواهد رساند. کودکان نیز همواره حضور در محیط امن خانواده را به قرار گرفتن در محیطی جدید به دور از خانواده ترجیح می‌دهند و این کلاس های آنلاین و قرار گرفتن در میان دانش آموزان دیگر می‌تواند به آنها کمک بسیاری در جهت ورود به جامعه و عادت به فضای مدرسه بکند. پس علاوه بر مزایایی که کلاس های آنلاین نسبت به کلاس های حضوری دارند، ترجیح دانش آموزان نیز همواره شرکت در فضای آنلاین بوده و ثبت نام آنها در دوره‌ آنلاین مزیتی دوچندان خواهد داشت.
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا