مقالاتوبلاگ

10 دلیل اهمیت یادگیری کدنویسی برای کودکان

آماده سازی کودکان برای آینده

زمانی که صحبت از آماده کردن کودکان برای آینده میشود، بهتر است اهمیت یادگیری کدنویسی را نیز برای آنها در نظر داشته باشید. با اینکه شاید کدنویسی در قرن بیست و یکم ضروری به نظر نرسد اما واقعا ارزشمند است؛ از دلایل اهمیت یادگیری کدنویسی برای کودکان و تاثیرات میتوان به رشد تحصیلی آنها، ایجاد استقامت و سازماندهی و یادگیری مهارتی که میتواند در آینده شغل آنها باشد، اشاره کرد.

تاثیرات کدنویسی بر روی کودکان

10 دلیل اهمیت یادگیری کدنویسی برای کودکان

اهمیت یادگیری کدنویسی برای کودکان آنجایی مضاعف می شود که بدانیم یادگیری کدنویسی برای کودکان علاوه بر آن که کودکان را برای یادگیری آسان تر کدنویسی پیشرفته در آینده آماده می کند ، عملکرد آکادمیک کودکان را بهبود میبخشد . بنابراین کدنویسی راهی به سمت آینده باز می کند و در رشد شخصیتی کودک شما موثر است . در این مقاله سعی کردیم به 10 دلیل اهمیت یادگیری کدنویسی برای کودکان اشاره کنیم :

کدنویسی عملکرد آکادمیک کودکان را بهبود میبخشد

 

1. ریاضی

کدنویسی به کودکان یاد میدهد تا مفاهیم انتزاعی را تجسم کنند، به آنها اجازه میدهد ریاضی را در موقعیت های واقعی اعمال کنند و این درس را برایشان به درسی سرگرم کننده و خلاقانه تبدیل میکند . به طور کلی تقویت تفکر ریاضی کودک ، اهمیت یادگیری کدنویسی برای کودکان را چندین برابر می کند .

2. نوشتار

یکی دیگر از دلایل اهمیت یادگیری کدنویسی برای کودکان این است که کودکانی که کدنویسی بلدند، اهمیت جمع بندی و برنامه ریزی را درک میکنند، که نتیجه ی آن مهارت نوشتاری بهتر است. بسیاری از کودکان حتی از Tynker به عنوان ابزاری برای قصه گویی استفاده میکنند.

3. خلاقیت

کودکان همه چیز را از طریق آزمایش یاد میگیرند، هنگام کدنویسی عملکرد ذهنشان تقویت میشود و اینگونه خلاقیت خود را بهبود میبخشند.

4. اعتماد به نفس

والدین اعتقاد دارند که کودکانی که به کمک کدنویسی مشکلات را حل میکنند، اعتماد به نفس بالاتری  دارند . اعتماد به نفس بالا در کودکان باعث افزایش تعاملات اجتماعی آنها میشود بنابراین می توان گفت یادگیری کدنویسی باعث ایجاد مهارت های تعاملی می شود.

یادگیری کدنویسی باعث ایجاد مهارت های تعاملی می شود 

5. تمرکز و مدیریت

هر چقدر که کد نویسی کودکان پیشرفته تر شود، توانایی های مدیریتی و تمرکز کودکان نیز بهبود می یابد.

6. انعطاف پذیری 

کدنویسی با رفع اشکال همراه است و هیچ راهی بهتر از مواجهه با چالش برای ایجاد پشتکار و انعطاف پذیری وجود ندارد.

7. ارتباط

کدنویسی، ارتباطات منطقی را آموزش میدهد و مهارت های کلامی و نوشتاری را تقویت میکند. به این نکته فکر کنید: یادگیری کدنویسی به معنای یادگیری یک زبان جدید است !

کدنویسی راهی به سمت آینده باز میکند

8. توانمند سازی

کدنویسی به کودکان قدرت ایجاد تغییر را میدهد. کودکان در آکادمی یاسان همزمان با یادگیری کدنویسی معلومات خود را در پروژه هایی جذاب پیاده می کنند و تکرار و تمرین همزمان با آموزش ، باعث توانمندسازی کودک می شود .

اهمیت یادگیری کدنویسی برای کودکان

9. مهارت های زندگی

کدنویسی یکی از مباحث اساسی عصر دیجیتال است و کودکان باید بتوانند تکنولوژی اطراف خود را درک کنند و حتی در زمینه ی تکنولوژی نوآوری داشته باشند .

10. آماده سازی برای شاغل شدن 

در عصر صنعتی امروز، مشاغل زیادی برای افرادی که کدنویسی بلدند وجود دارد؛ یادگیری کدنویسی در زمان کودکی به او اجازه میدهد تا به هر شغلی که مورد علاقه اش است ورود کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا